Продовжуємо інформувати Вас про професійну активність членів УАПП.

 

24-26 березня 2023 пройшов щорічний конгрес Європейської психоаналітичної федерації на тему “Ілюзії”. В рамках панелі Колективної травми Ирис Вуковиц (Швеція) робила теоретичний доклад “Lies, conformism and illusion of being untouchable”, в якому розкриває особливості людської (та колективної) ілюзії щодо можливості обійти травмуючі події. Її ідеї розвивала Сабина Яковиц (Сербія), наводячи приклади з травм часів війни на Балканах. Клінічна робота за часів війни була представлена доповіддю кандидата УПТ, члена УАПП Katherine Alpatova Алпатової Катериною.


Почесні голови форуму Колективної травми профессор Е. Вейл  (Франція) та доктор А. Феррута (Італія) наголосили на важливості обміркування взаємодії між колективними та індивідуальними процесами та пошуком міркувань, що лікують.


У часи, коли більше року йде повномасштабна війна Росії проти України, після приголомшливого землетрусу у Туреччині та Сірії та наслідків пандемії, особливо важливо мати простір для взаємодії та спільних міркувань як саме аналітики можуть допомогати у такі надскладні часи. Можливість  доповісти свою роботу дає можливість колегам з інших країн почути українську історію безпосередньо від свідків подій та  стикнутися с труднощами роботи під час війни.

 

338897787 720561866525125 828038342363930740 n1

17 березня з'явилася нова книга про війну в Україні. Її вихід присвячений роковинам трагедії. Один із розділів був написаний Ксенією Зайцевою, психоаналітичним психотерапевтом (УАПП) у співавторстві з іншими українськими та західними колегами.

 

Джузеппе Лео Giuseppe Leo (редактор): "Я дуже радий повідомити вам, що книга, яку я редагував з нагоди першої річниці російського вторгнення в Україну, вийшла у світ. Я дуже вдячний кожному автору: Ваміку Волкану за його аналіз того, як російська ідентичність великої групи переплітається з характеристиками особистості Путіна; Сверре Варвіну за його главу про драму біженців; Ксенії Зайцевої, психоаналітичного психотерапевта з Харкова, за її гостре свідчення про те, що означає жити раптово серед такого жорстокого вторгнення, але зберігати почуття жалісливого гуманізму по відношенню до біженців; та Кузо та інші психологи Львівського університету, чия глава присвячена стійкості у такому трагічному контексті. Книга присвячена пам'яті жінки світу Марії Патриції Салатьєлло, яка нещодавно пішла з життя.

В Берліні 3-5 березня 2023р. пройшла  конференція делегатів EFPP в гібрідному форматі.


Від УАПП приймали участь делегати товариства: Костянтин Сигута та Ольга Мостова.


Питання, які обговорювались:


- Робота національних мереж організацій психоаналітичної психотерапії під парасолькою EFPP. Взаємодія між організаціями в країні і за межами країни.
Ідеально, що організації мережі охоплюють всі 4 напрямки секцій EFPP:

IX Annual Ukrainian Psychiatric Association International Conference "The price of peace in our time". Warszawa.24.02.23.

 

Прийняли участь у конференції тренер-терапевти УАПП О.Мостова та О.Седельникова. Лекція О.Мостової по травмі розвитку під час війни ( англійською) на щорічній конференції асоціацій психіатрів світу в Варшаві.

 

Доповідала Ольга Мостова після Данути Васермвн,- світової зірки суіцидологіі.