1 грудня 2024 р.
Конференція, Війна
Щорічна конференція IPSO Days Ukraine на тему «Доля символічного мислення під час травматичних подій»
«…а виходить, що мова сильніша за страх мовчання,
вона має заповнювати собою нагрудні кишені життя,
вона має огортати місця, де збираються люди,
де вони потребують говорити про себе так,
щоби їх відтепер завжди
упізнавали за голосом.»
С. Жадан
Шановні колеги, відбулася друга щорічна конференція IPSO Days Ukraine на тему «Доля символічного мислення під час травматичних подій».
Пролунали вітальні слова від:
Президента IPA Гаррієт Вульф, Президента IPSO Еріки Лепявка,Віце Президента IPSO в Європі Джоанни Велт, Президента Українського Психоаналітичного Товариства Олександри Мірзи, та представника IPSO в Україні Катерини Алпатової
Нам дуже пощастило мати можливість почути безпосередньо від доктора Джона Стайнера, одного з найвидатніших діячів сучасного психоаналізу, його ідеї щодо впливу обурення та образи, які заважають здатності оплакувати втрату та призводять до застою в терапії. Доктор Стайнер незабаром представить на нашій конференції свою глибоку доповідь «До і після падіння: горизонтальна та вертикальна обʼєктна орієнтації в аналізі пацієнта зі образами».
Це була справжня честь поспілкуватися з доктором Стайнером і почути його роздуми про внутрішні конфлікти, втрати, а також про конкретне та символічне мислення і про те, що з ним відбувається під час війни. Нам дуже приємно поділитися з вами деякими частинами цього інтерв’ю.
Щиро дякуємо за цікаві воркшопи та клінічну дискусію
· Ія Еверс - член IPSO Українське Психоаналітичне Товариство «Мислення під ударом: вразливість аналітичної пари на тлі загрозливої зовнішньої реальності». Модератор - Олександра Московчук.
· Анна Кравцова - навчаючий аналітик IPA, дитячий та підлітковий психоаналітик, Українське Психоаналітичне Товариство «Безпорадність в контртрансфері. Особливості роботи з дітьми, коли дитинство і терапії закінчуються, а війна – ні». Модератор - Роландс Івановс.
· Марія Будя - аналітик IPA, Українське Психоаналітичне Товариство «Метод плетіння думок. Дитячий кейс». Доповідач – Вікторія Слюсаренко (Україна)
Дякуємо за глибоку пленарну доповідь Ірини Малишко з подальшим обговоренням «Єдиний шлях «з» це «крізь». Про вплив війни на життя та аналітичну практику».
Ірина Малишко - аналітик IPA, Українське психоаналітичне товариство.
Модератор - Олена Седельникова, аналітик IPA, член УПТ, секретар УАПП.
Почесний гість нашої конференції - Сергій Жадан, український поет, письменник, музикант, військовий, громадський діяч, волонтер.
Тема «Доля символічного мислення під час травматичних подій» об’єднує на нашій конференції психоаналітиків і митців.
Мистецтво слова, образу та поезії допомагає нам відчути себе живим в найскладніші часи.
Головний символ Конференції, який створив Нікіта Тітов показує, як символізація під час травматичних подій відновлюється засобами образотворчого мистецтва.
В наших доповідях і воркшопах автори багато звертаються до поезії, яка прискорює пізнання і усвідомлення травматичного досвіду. Наприклад, Анна Лещинська - Коенен в своєму воркшопі «Писати під час та про війну» звертає увагу на те, як літературні форми допомагають в опрацюванні воєнної травми на прикладі роману Сергія Жадана «Інтернат».
Поезія допомагає нам знайти слова, які лікують, допомагають відчути себе живими.
Сергій Жадан написав в червні 2022 року в Харкові наступні рядки:
«…а виходить, що мова сильніша за страх мовчання,
вона має заповнювати собою нагрудні кишені життя,
вона має огортати місця, де збираються люди,
де вони потребують говорити про себе так,
щоби їх відтепер завжди
упізнавали за голосом.»